Nástěnka Koťátka

Školní rok 2020/2021

Distanční výuka třídy Koťátka, probíhá formou e-mailu. Přihlašovací údaje byly rodičům odeslány sms. zprávou.

———————————————————————————

Čertí den

V pondělí 7. 12. 2020 proběhne v naší školce „Čertí den“.
Čekají nás čertovské soutěže, pekelná tancovačka a spousta jiné rohaté zábavy, zkrátka se z naší školky na jeden den stane takové malé peklo.
Kdo má odvahu a čertů se nebojí, za čerta se přestrojí.

Těšíme na vás!

———————————————————————————————-

49. týden

1. Milá Koťátka, jelikož se kvapem blíží příchod Mikuláše s Andělem, možná i Čertem a bohužel nám aktuální situace nedovolí tento krásný čas trávit společně ve školce, připravily jsme si pro Vás pár úkolů. Tyto úkoly jsou určeny našim předškolákům, na které se vztahuje povinné předškolní vzdělávání, ale zapojit se mohou i ostatní děti, které mají chuť se naučit krátkou básničku nebo vytvořit výrobek, což třeba některým pomůže, aby ho neodnesl čert do pekla. Prvním úkolem je naučit se krátkou básničku s pohybem, kterou můžete trénovat společně s maminkou nebo tatínkem a můžete ji naučit třeba i sourozence.

2. Úkolem je čertovský pracovní list. Nachystej si červenou, žlutou, zelenou, modrou pastelku a obyčejnou tužku. Pokus se najít stejné čerty a zakroužkovat je pastelkami, pro lepší orientaci, (například jednu skupinu stejných čertů zakroužkuj červenou pastelkou, druhou skupinu stejných čertů zakroužkuj žlutou atd..). Poté čerty spočítej a jejich počet zaznač do tabulky vybarvením koleček. Můžete počet čertů zaznačit i číslicí do obdélníčků vpravo, poproste maminku nebo tatínka ať vám číslo předepíše na vedlejší papír.  Nezapomeňte na správný úchop tužky a pastelky.

3. Vyrobte si za pomoci rodičů Anděla, Čerta nebo Mikuláše, kterou z těchto postav vyrobíte, necháme na vás. Můžete se rozhodnout třeba podle toho, zda jste v tomto roce byly hodné nebo jestli jste občas trošku zazlobily.

Posíláme vám jako inspiraci fotku, výrobek však nemusí být přesně podle předlohy, zapojte svoji fantazii, nebo se inspirujte na internetu

Pomůcky:
Výkres, tužka, nůžky, barevné papíry, lepidlo, černý fix

Postup:
Poproste rodiče, aby vám vytvořili šablony na bílý výkres (hlava, rohy, obličej, oči, nos, pusa…) a vy je obkreslíte na barevný papír a vystřihnete nebo ať vám vše předkreslí na barevné papíry a vy budete pouze vystřihovat. Předškoláci si zvládnou vše obkreslit a vystřihnout sami, mladším dětem s tím rodiče pomohou. Při stříhání dbejte na bezpečnost a správný úchop nůžek.

Až budete mít vše připravené, vezměte si lepidlo a na obličej nalepte všechny vystřižené části nebo je můžete dokreslit černým fixem. Po nalepení si vezměte barevný papír, ze kterého si vystřihněte stejně dlouhé pásky cca 10 cm (to zvládnou i menší děti a procvičí si stříhání). Pak už jen z prvního pásku uděláte kolečko, slepíte ho, vezmete další pásek, ten provlečete prvním kolečkem, konec opět slepíte a vznikne nám další kolečko – postupně se vytvoří dlouhý řetěz, barvy můžeme různě kombinovat. Jako posledním krokem bude nalepit řetězy na výrobek

Budeme se těšit na vaše výrobky a ať se vám práce daří !

4. Úkolem je Mikulášský pracovní list, kterým si procvičíte grafomotoriku. Tužkou obtáhněte a dokončete všechny Mikulášovi berle. Na závěr si můžete Mikuláše vybarvit.

Věříme, že se vám všechny úkoly podaří splnit. Hotové je, prosím, odevzdejte po znovuotevření mateřské školy. Těšíme se na vás a doufáme, že nikoho neodnese čert. Rodičům děkujeme za trpělivost a vstřícnost v této nelehké době.

Vaše paní učitelky Lenka a Aneta.